20.06.2017 Ömer Nasuhi Bilmen Din Yüksek İhtisas Merkezi

Erzurum'da bulunan Ömer Nasuhi Bilmen Din Yüksek İhtasas Merkezi kütüphanesinde YORDAM kullanmaya başladı.

08.05.2017 Diyarbakır Kayapınar Belediyesi

Diyarbakır merkez ilçelerinden Kayapınar Belediyesi'ne bağlı olarak kurulan yeni kütüphanede Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı kullanılmaya başlandı.

20.04.2017 Gaziantep Kent Müzesi ve Arşivi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kurularak hayata geçirilen Gaziantep Kent Müzesi ile ilgili olarak, firmamız tarafından geliştirilen Web Tabanlı Görsel ve Dijital Arşiv Otomasyon Yazılımı (Kent Müzesi Versiyonu)'na bilgisayar ortamında bulunan yaklaşık 250,000 dijital malzeme aktarımı tamamlanarak kullanılmaya başlandı.

14.04.2017 İstanbul Lisesi Kütüphanesi

İstanbul'un tarihi liselerinden olan İstanbul Erkek Lisesi kütüphanesinde bulunan yaklaşık 15,000 adet kitabın kataloglanması ile birlikte Kütüphane Otomasyonu konusunda YORDAM ile işbirliği yaptı.

04.04.2017 İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı bulunan bütün müzelerde firmamız tarafından geliştirilen Web Arayüzlü Entegre Müze Otomasyon Programı kullanılmaya başlandı.

20.02.2017 Meridyen Derneği Kütüphanesi

İstanbul Üsküdar Altunizade'de evrensel bilgi birikimini toplumsal değerlerle harmanlayarak özgün bir dil ve düşünce geleneğinin [buradan kes] oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçlayarak kurulan Meridyen Derneği, oluşturduğu çağdaş kütüphanesinde araştırmacılara YORDAM ile hizmet etmeye başladı.

26.12.2016 Sakarya Üniversitesi Dijitalleştirme Projesi

Firmamız tarafından icrası gerçekleştirilmiş olan, SAÜ Mezunlar Derneği ile Sakarya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı proje sahipliğinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (Marka)’nın 2016 Doğrudan Faaliyet Destek Programları kapsamında TR42/16/DFD/0052 numaralı "Geçmişten Geleceğe Yön Veren Bilgi Kaynakları Dijitalleşiyor" projesi mali destek almaya hak kazanıp 04/01/2017 tarihi itibariyle tamamlanmıştır.

Bu projeyle 3.000 Osmanlıca ve Türkçe basılı kitap ve dergi dijital ortama aktarılarak, SAÜ mezunları, öğrenciler, personel, yurt içi ve yurt dışı araştırmacıların bilgi kaynaklarına zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde erişiminin sağlanması hedeflenmiştir.
Proje icrası sırasında kullanılan yüksek çözünürlüklü çizgisel tarayıcılar da yine Türkiye'de firmamız tarafından yerli olarak üretilmiştir.
Projede emeği geçen Sakarya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, SAÜ Mezunları Derneği, proje yürütücülerine ve çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

12.12.2016 Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Kütüphanesi otomasyon deneyimini YORDAM ile gerçekleştiriyor.

01.12.2016 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan kütüphanelerin tamamında entegre olarak Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı kullanılmaya başlandı.

28.11.2016 İskenderun Teknik Üniversitesi

İskenderun'da kurulan İskenderun Teknik Üniversitesi Kütüphanesi de artık YORDAM kullanıyor.

15.11.2016 Alaaddin Keykubat Üniversitesi

Alanya'da yeni kurulan üniversitelerimizden Alaaddin Keykubat Üniversitesi Kütüphanesi otomasyon konusunda YORDAM [buradan kes] kararı verdi.

01.09.2016 İstinye Üniversitesi

İstanbul'un en yeni ve genç üniversiteleri arasına katılan İstinye Üniversitesi, yeni kurmakta olduğu kütüphanesinde Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı kullanmaya başladı.

18.08.2016 İETT Fotoğrafhane ve Arşivi

İETT'ye ait yaklaşık 500.000 adet dijital veri (fotoğraf, video, ses, belge vb.) barındıran arşiv, Yordam Dijital Medya Arşiv Otomasyonu ile web tabanlı olarak erişime açıldı. İlgili verilerin entegrasyonu ve indekslemesi de firmamız tarafından eksiksiz olarak tamamlanmıştır.

01.07.2016 Özel Nûn Okulları Kütüphanesi

İstanbul'un en genç özel okullarından olan Özel Nûn Okulları bünyesinde oluşturulan kütüphane için YORDAM kullanmaya karar verdi.[buradan kes] 

13.06.2016 Kayseri Büyükşehir Belediyesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kütüphane Müdürlüğü'ne bağlı olan kütüphaneler otomasyon konusunda YORDAM kullanmaya başladı. 

28.04.2016 Devlet Su İşleri (DSİ) Kütüphanesi

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'ne ait iki adet kütüphane, kullanmakta olduğu eski yazılımı bırakarak YORDAM Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı kullanmaya başladı. Eski yazılımdaki kayıtlar sisteme eksiksiz aktarılmıştır.

31.03.2016 İstanbul Adalet Sarayı Kütüphanesi

İstanbul Adalet Sarayı'nda ölümünün 1. yıldönümünde Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adına, şu an itibariyle yaklaşık 8,000 adet civarında kitabın bulunduğu bir kütüphane oluşturulmuştur.
Kütüphanedeki kitapların kataloglanması, yazılım ve diğer işlemleri firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.
Kütüphane Haftası içerisinde açılmış olması da camia adına güzel bir sürpriz olmuştur.
Kitap severlere ve camiaya hayırlı olsun dileklerimizle...

09.03.2016 Sağlık Bilimleri Üniversitesi

İstanbul'da yeni kurulan devlet üniversitelerinden olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi kütüphanesinde Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı ve UHF RFID Akıllı Kütüphane Sistemi kullanmaya başladı.

08.03.2016 Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi

Ülkemizin kemik hastalıklarındaki en büyük hastanesi olan Baltalimanı Kemik Hastalıkları Araştırma Hastanesi yeni kurmakta [buradan kes] olduğu kütüphanede YORDAM Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı kullanmaya başladı.

04.02.2016 Kavram Meslek Yüksekokulu

İstanbul'da kurulan Kavram Meslek Yüksekokulu kütüphanesinde YORDAM kullanma kararı aldı.

24.12.2015 Topkapı Sarayı Arşivi

Firmamız tarafından Osmanlı Arşivleri Daire Başkanlığı tarafından projesi yürütülen ve Topkapı Sarayı Arşivi'nde bulunan farklı boyuttaki   Osmanlıca belgeler firmamız tarafından yüksek kalitede ve uluslararası standartlara uygun olarak başarılı bir şekilde dijital ortama aktarılmıştır.

08.12.2015 Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi

Kıbrıs'ta yeni açılan ve bu yıl öğretime başlayacak olan Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi kütüphane otomasyonu konusunda ilk deneyimini YORDAM ile yaşıyor.

01.12.2015 İstanbul Bilim Koleji Kütüphanesi

İstanbul'da faaliyet gösteren Özel Bilim Koleji Kütüphanesi kurmakta olduğu yeni kütüphanesinde YORDAM kullanmaya başladı.

01.09.2015 İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş. (İGDAŞ)

İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş. (İGDAŞ) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü arşivlerinde bulunan yaklaşık 60,000 adet dijital fotoğraf , video, ses ve belgelerin yönetilmesi konusunda YORDAM Medya Arşiv Yönetim Otomasyonu kullanmaya başladı.

26.08.2015 Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi

İstanbul Bahçelievler'de bulunan ve Türkiye'nin sosyal bilimler alanındaki tek lisesi olan ve çok büyük bir kitap dermesi bulunan  Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi kütüphanesi otomasyon konusunda YORDAM'ı tercih etti.

03.08.2015 Dumlupınar Üniversitesi Kütüphanesi

Kütühya'da bulunan Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, yaklaşık iki yıldır kullanmakta olduğu yabancı menşeli SirsiDynix adlı programı bırakarak yeniden YORDAM Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı kullanmaya başladı. Eski yazılımdaki kayıtlar eksiksiz bir şekilde başarıyla YORDAM'a aktarılmıştır. Kendilerine bu değişiklik ve iki yıl aradan sonra yeniden bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz. Web arayüzüne http://kutuphane.dpu.edu.tr/ adresinde Katalog Tarama linkinden ulaşabilirsiniz.

15.07.2015 RTÜK Kütüphanesi

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Kütüphanesi otomasyon konusunda YORDAM kullanmayı tercih etti. Türkiye'nin en iyi kütüphane otomasyonu olan YORDAM'ı tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz. Web sayfası üzerinden katalog tarama yapmak için http://kutuphane.rtuk.gov.tr/ adresi kullanılmaktadır.

01.07.2015 Avrupa Meslek Yüksekokulu Kütüphanesi

İstanbul'da yeni kurulan Avrup Meslek Yüksekokulu Kütüphanesi bünyesinde barındırdığı yayınların tamamını artık YORDAM Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı ile yönetiyor.

01.06.2015 BDDK Kütüphanesi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Kütüphanesi daha önce kullanmakta olduğu kütüphane yazılımını bırakarak YORDAM  kullanmaya başladı.

01.04.2015 İ.Ü. Edebiyat Fakültesi

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanesi'ne ait depolarda bulunan, farklı dillere ait yaklaşık 110.000 adet kitap yüklenmiş olduğumuz proje ile uluslararası standartlara göre kataloglaranak, etiketlenerek (RFID etiket dahil) yeniden okuyucular ile buluşturulacak. Proje bu yılın sonunda bitirilmiş olacak. Proje kapsamında kitaplara yerleştirilecek olan çipli RFID etiketler sayesinde kütüphanede bulunan bütün kitapların sayımı artık saatler içerisinde olacak.

02.03.2015 İBB Atatürk Kitaplığı

İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'nce hazırlanan ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından  2014 yılı "Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı" kapsamında hibe desteğine hak kazanan YEN-89 kodlu “Osmanlı Dönemi Süreli Yayınların Sayısallaştırılması” projesi ihalesi firmamız uhdesinde kalmıştır.

Kütüphane koleksiyonlarında bulunan ve 1828-1928 yılları arasındaki süreli yayınları kapsayan proje ile bahsi geçen tarihi gazete ve dergiler firmamız tarafından yerli imkanlar ile üretilen yüksek çözünürlüklü tarayıcılarımız ile taranıp, konusunda uzman Osmanlıca bilen personelimiz ile sayı bazlı olarak kataloglanmaktadır.

Konusunda Türkiye'nin en büyük projesi olma özelliği taşıyan bu proje bitiminde kütüphane otomasyon programı üzerinden bağlantılar sağlanacak, görüntü ve katalog bilgileri sayesinde oluşacak olan "Osmanlı Dönemi Basın Arşivi Veritabanı" kütüphane web sitesi üzerinden tüm araştırmacıların hizmetine sunulacaktır.

İlgili projede çalışan personelimizin tamamına yakını Üniversitelerin Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerinden mezun, Osmanlıca okuma ve yazma bilgisine sahiptir.

Proje kapsamında 1.500.000 sayfa süreli yayın (gazete/dergi) dijital ortama aktarılacak olup, bu yayınlara bağlı 150.000 adet sayı katalog künyesi de çıkarılacaktır...

02.03.2015 İzmir Bornova Anadolu Lisesi

İzmir'in Bornova İlçesi'nde bulunan Bornova Anadolu Lisesi kütüphanesinde artık YORDAM kullanıyor. Web arayüzlü sistem ile öğrenciler interaktif kütüphane işlemlerinin tamamını kendileri yapabiliyorlar.

02.02.2015 Biruni Üniversitesi Kütüphanesi

İstanbul'un en son kurulan ve tıp alanında hizmet verecek vakıf üniversitelerinden olan Biruni Üniversitesi, kütüphanesinde YORDAM kullanma kararı aldı.

15.01.2015 Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Kütüphanesi

Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı İstanbul'da faaileyet gösteren Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Kütüphanesi, kullanmakta olduğu yabancı menşeli yazılım bırakarak YORDAM kullanmaya başladı. Eski yazılımdaki kayıtlar eksiksiz bir şekilde YORDAM üzerine aktarılmış ve sistem kullanıma hazır hale getirilmiştir. Kendilerini YORDAM'ı tercih ettikleri için teşekkür ederiz.

24.12.2014 Gedik Üniversitesi Kütüphanesi

İstanbul'un yeni açılan üniversitelerinden olan Gedik Üniversitesi Kütüphanesi artık YORDAM kullanıyor...

01.12.2014 Üsküdar Belediyesi Yedi Güzel Adam ve Öncüler Kütüphanesi

Üsküdar Belediyesi ve Yedi Hilal Derneği tarafından ortaklaşa kurulan YEDİ GÜZEL ADAM ve ÖNCÜLER KÜTÜPHANESİ Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı, Kitapların kataloglanması ve RFID Akıllı Kütüphane Sistemi de tarafımızdan gerçekleştirilmiştir.

28.10.2014 Mimar Sinan Fen Edebiyat Fakültesi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kütüphanesi, bu yıl kullanmaya başladığı web tabanlı Kütüphane Otomasyon Programını değiştirerek YORDAM kullanmaya başladı. Eski yazılımdaki bütün kayıtlar eksiksiz bir şekilde YORDAM'a aktarıldı. Eski yazılımdan kaynaklanan binlerce yanlış kayıt da aynı şekilde tarafımızdan düzeltilmiştir.

12.10.2014 Türkmenistan Balkan Kütüphanesi

Türkmenistan'ın Balkan şehsinde bulunan "Balkan Welayat Kitaphanasy" de yine Lebap Welayat Kitaphanasy gibi koleksiyonunu yönetmek için YORDAM kullanmaya başladı.

01.10.2014 Türkmenistan Lebap Kütüphanesi

Türkmenistan'ın Lebap şehsinde bulunan "Lebap Welayat Kitaphanasy", içerisinde barındırdığı 1,000,000 adet yayını yönetmek için Türkiye'nin ve Dünya'nın rakipsiz otomasyonu YORDAM'ı tercih etti. Sistem kurulumu yapılarak kullanıma başlandı.

29.09.2014 TED Bodrum Koleji

Bodrum'da bulunan TED Bodrum Koleji Kütüphanesi, otomasyon olarak YORDAM kullanmayı tercih etti.

26.09.2014 Sanko Üniversitesi

Gaziantep'te bulunan ve Türkiye'nin en yeni vakıf üniversitelerinden olan Sanko Üniversitesi, kütüphanesinde YORDAM kullanmaya başladı.

24.09.2014 Çekmeköy İsabet Okulları

İstanbul Çekmeköy'de bulunan İsabet Okulları, kütüphane otomasyonu konusunda YORDAM kullanmaya karar verdi.

02.06.2014 Kazakistan Nazarbayev Dijital Kütüphanesi

Kazakistan Devlet Başkanlığı'na ait olan ve Astana'da bulunan Nazarbayev Dijital Kütüphanesi yeni binasında artık bundan sonra YORDAM kullanmaya başladı. 35 kullanıcılı sistem kurulmuş, eğitimler verilerek kullanıma başlanmıştır.

16.01.2014 Türkiye Bilimler Akademisi Kütüphanesi

Merkezi Ankara'da bulunan Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Kütüphanesi kullanmakta olduğu otomasyon programını değiştirerek YORDAM kullanıcısı oldu. Eski yazılımdaki datalar eksiksiz aktarılarak sistem kullanıma hazır hale getirildi.

06.01.2014 Vakıflar Genel Müdürlüğü Kütüphanesi

Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait olan ihtisas kütüphanesi, daha önce kullanmakta olduğu kütüphane otomasyon programını değiştirerek YORDAM kullanmaya başladı. Eski sistemdeki datalar eksiksiz bir şekilde YORDAM'a aktarıldı.

03.01.2014 Esenyurt Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

İstanbul'un yeni kurulan üniversitelerinden İstanbul Esenyurt Üniversitesi yine otomasyon konusunda Türkiye'nin rakipsiz otomasyonu olan YORDAM'ı tercih etti.

02.01.2014 Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı

İstanbul Harbiye'de bulunan Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komuntanlığı'nda bulunan kütüphane ve bilgi merkezi kullanmakta olduğu programı bırakarak YORDAM ile yoluna devam etme kararı aldı.

11.12.2013 İBB Şehir Tiyatroları Müdürlüğü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatlaroları Müdürlüğü'ne ait kütüphane ve arşiv birimi otomasyon olarak YORDAM kullanmaya başladı.

30.09.2013 Necmettin Erbakan Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

Konya'da bulunan Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Fakülte Kütüphaneleri kendi geliştirmiş oldukları kütüphane yazılımını bırakarak YORDAM kullanmaya başladılar. Eski yazılımdaki kayıtlar eksiksiz bir şekilde YORDAM'a aktarılmıştır.

26.09.2013 Nişantaşı Üniversitesi Kütüphanesi

İstanbul'un yeni üniversitelerinden biri olan Nişantaşı Üniversitesi, kütüphane otomasyonu olarak artık YORDAM kullanıcısı oldu.

23.09.2013 T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Kütüphanesi

Ankara'da bulunan Avrupa Birliği Bakanlığı kütüphanesi Türkiye'nin kütüphane otomasyonu olan YORDAM kullanmaya başladı.

22.08.2013 Arel Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

Arel Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, daha önce kullanmış olduğu otomasyon programını YORDAM kullanmaya başladı... Eski sistemdeki kayıtlar eksiksiz olarak YORDAM'a aktarılmıştır.

01.08.2013 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

Adana'da yeni kurulmuş olan ve ikinci devlet üniversitesi olan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, kütüphanesinde elektronik hizmetleri YORDAM ile yürütecek.

12.06.2013 TEK-ESİN Vakfı

TEK-ESİN Türk Kültürünü Araştırma ve Geliştirme Vakfı Kütüphanesi kullanmakta olduğu yazılımı değiştirerek YORDAM ile yeni bir başlangıç yapma kararı aldı.

28.05.2013 TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ KATKI ÖDÜLÜ

Firmamıza Basın Müzesi'ne yapmış olduğumuz katkılardan dolayı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 28/05/2013 tarihinde "Katkı Ödülü" verilmiştir.
YORDAM her alanda olduğu gibi sosyal sorumluk adına böylesi kurumlara destek vermeye devam edecektir.
Böyle bir ödüle bizleri layık gören Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni kutluyoruz.

21.03.2013 ANKOS 2013 Yıllık Toplantısı

Altalya'da 25-27 Nisan 2013 tarihleri arasında Maritim Kongre Merkezi'nde yapılacak olan geleneksel Ankos yıllık toplantısında   çözümlerimizi sunmak amacıyla stand açarak firma olarak sponsorluk yapıyoruz.

26.02.2013 Erzurum Teknik Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

Erzurum'un ikinci devlet üniversitesi statüsündeki Erzurum Teknik Üniversitesi kütüphane otomasyonu konusunda YORDAM kullanmaya karar verdi.

11.02.2013 Kastamonu Üniversitesi Kütüphanesi

Kastamonu Üniversitesi Merkez Kütüphanesi de YORDAM RFID Akıllı Kütüphane Sistemi'ni tercih ederek, etiketleme ve kodlama işlemlerine başladı...

01.01.2013 İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Tarihi Müzesi

Firmamız tarafından yüklenilmiş olan "İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi Müzesi Envanter ve Dijitalleştirme Projesi" kapsamında yaklaşık 60,000'e yakın objenin envanteri çıkarılarak görüntülenmesi de gerçekleştirilmektedir. Proje yaklaşık 6 ay sürecektir...

19.12.2012 Hakkari Üniversitesi Kütüphanesi

Hakkari Üniversitesi Kütüpnanesi ilk kütüphane otomasyonu deneyimini YORDAM ile gerçekleştiriyor...

17.12.2012 Hava Harp Okulu Kütüphanesi

Hava Harp Okulu Kütüphanesi, kurum tarafından yazılmış olan programı bırakarak YORDAM kullanmaya başladı...

03.10.2012 Üsküdar Üniversitesi Kütüphanesi

İstanbul’un yeni kurulan üniversitelerden olan Üsküdar Üniversitesi Merkez Kütüphanesi YORDAM kullanmaya başladı.

28.08.2012 İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kütüphanesi

İstanbul Maltepe’de hizmet vermekte olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kütüphanesi de kütüphane otomasyonu konusunda YORDAM kullanmayı tercih etti.

15.08.2012 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kütüphanesi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kütüphanesi kullanmakta olduğu kütüphane otomasyonunu bırakarak YORDAM kullanıcısı oldu. Eski sistemdeki kayıtlar başarı ile yeni sisteme aktarılarak veri girişlerine başlandı.

25.04.2012 İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

İzmir’de yeni kurulan devlet üniversitelerden olan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Merkez Kütüphanesi otomasyon konusunda YORDAM ile yoluna devam etme kararı aldı.

20.04.2012 Yordam Eğitim ve Geliştirme Çalıştayı Antalya Kemer'de Yapıldı.

Antalya Kemer’te 16-18 Nisan 2011 tarihleri arasında firmamızın finansörlüğünde düzenlenen "Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı Eğitim ve Geliştirme Çalıştayı" yapıldı. Firmamız tarafından kütüphane ve arşiv sektörüne kazandırılan teknolojik cihaz ve ürünlerin tanıtım ve demoları da bu ortamda yapıldı. Katılımcılar hem üç gün boyunca eğlendiler, hem de Yordam v.11'e katkıda bulundular. Yapılan bu çalıştayın kulllanıcılarımız açısından yararlı geçtiği konusunda inancımız tamdır.

16.02.2012 Nesin Vakfı

Nesin Vakfı kullanmakta olduğu otomasyon programını bırakarak Türkiye’nin rakipsiz kütüphane otomasyonu olan YORDAM satın aldı.

16.02.2012 Kültür Koleji

Özel Kültür Koleji’ne bağlı kütüphanelerde kullanılmak üzere merkezi sistemli YORDAM Kütüphane Otomasyonu kurulumu yapılarak kullanıma sunuldu.

15.02.2012 Çamlıca Kültür ve Eğitim Vakfı

Çamlıca Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından kurulan araştırma ve ihtisas kütüphanesi otomasyon konusunda YORDAM ile çalışma kararı al2012dı.

23.12.2011 İstanbul Üniversitesi Tıp Tarihi Müzesi

Firmamız tarafından yüklenilmiş olan İstanbul Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Tıp Tarihi Müzesi envanter ve dijitalleştirme projesi çalışması tamamlanarak teslim edildi. Proje kapsamında müze objelerine ait envanter çıkarma, fotoğraflama, dijital ortama aktarma ve bu elektronik çalışmaların kullandırılması amacıyla web arayüzlü yazılım da hazırlanarak dört ay gibi kısa bir sürede teslim işlemi gerçekleştirildi. Yapılan bu çalışmalar konusunda örnek olmakla birlikte, Türkiye’de ilk defa yapılan kapsamlı bir müze çalışması özelliği de taşımaktadır.

20.12.2011 İstanbul Deniz Müzesi Komutanlığı Kütüphanesi

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan İstanbul Deniz Müzesi Komutanlığı Kütüphanesi, tarihi değere sahip belge ve yayınlarını artık YORDAM kullanarak elektronik ortamda sunuyor.

15.12.2011 Şırnak Üniversitesi Kütüphanesi

Şırnak Üniversitesi Merkez Kütüphanesi de otomasyon konusunda YORDAM dedi.

10.12.2011 Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kütüphanesi

Ankara’da yeni kurulan ve Türkiye’nin en yeni üniversitelerinden Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kütüphanesi, otomasyonda tercihini YORDAM’dan yana kullandı.

04.10.2011 İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

İstanbul’un en yeni üniversitelerinden İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi kütüphane otomasyonu konusunda YORDAM’ı tercih etti.

25.08.2011 Özel Alkev Okulları Kütüphanesi

Özel Alkev Okulları Kütüphanesi kullanmakta olduğu kütüphane otomasyonunun bırarak YORDAM tercih etti.

23.08.2011 Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Kütüphanesi

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Kütüphanesi de kütüphane otomasyonu konusunda YORDAM kullanmayı tercih etti.

07.07.2011 İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

İstanbul’un en yeni üniversitelerinden İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi kütüphane otomasyonu konusunda YORDAM’ı tercih etti.

30.06.2011 Bayburt Üniversitesi Kütüphanesi

Türkiye’nin yeni üniversitelerinden Bayburt Üniversitesi Kütüphanesi, kullanmakta olduğu MARC tabanlı kütüphane otomasyonunu bırakarak YORDAM kullanmaya başladı.

21.03.2011 Amasya Üniversitesi Kütüphanesi

Amasya Üniversitesi Merkez Kütüphanesi YORDAM kullanıcısı olmayı tercih etti.

10.11.2010 Türkiye'de bir ilk...

Türkiye’de bir ilk olan, kütüphane ve arşiv sektörüne yönelik ürünlerin satıldığı, firmamız tarafından yönetilen www.kutuphanemalzemeleri.com adlı elektronik alışveriş sitesi yayına başladı. Artık kütüphane ve arşiv sektöründe kullanılan malzemelere ulaşmak bir tık kadar kolay.

03.11.2010 Yordam v.11 Çalıştayı Antalya Belek'te Yapıldı.

Antalya Belek’te 03-05 Kasım 2010 tarihleri arasında firmamızın finansörlüğünde düzenlenen "Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı v.11 Tanıtım ve Değerlendirme Çalıştayı" yapıldı. Firmamız tarafından kütüphane ve arşiv sektörüne kazandırılan teknolojik cihaz ve ürünlerin tanıtım ve demoları da bu ortamda yapıldı. Katılımcılar hem üç gün boyunca eğlendiler, hem de Yordam v.11'e katkıda bulundular. Yapılan bu çalıştayın kulllanıcılarımız açısından yararlı geçtiği konusunda inancımız tamdır.

Kütüphane Bilgi Belge Otomasyonu

Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı - v.18.5 YORDAM Kütüphane Bilgi Bel...

Claris FileMaker İlişkisel Veritabanı

  Tüm Görevlerle Başa Çıkın! FileMaker Pro dünyanın lider, kullanı...

Sayısallaştırma Sistemi

e-Müstensih: Kütüphaneler, arşivler, bilgi ve belge merkezlerinin vazgeçilmez ...

Bizden haberdar olmak ister misiniz?© 2012 HER HAKKI SAKLIDIR | ALL RIGHTS RESERVED web programlama deSen