X

Dosya indirme bilgi formu :

← Ürünlere Dön

Yordam RFID Akıllı Kütüphane Sistemi


Yarının teknolojisi için çalışıyoruz...


Yordam RFID Akıllı Kütüphane Sistemi, kitap ve belgelerin kolayca takip edilmesi, yerleştirilmesi, sayılması, bulunması, otomatik ödünç/iade işlemlerinin gerçekleştirilmesi konusunda hızlı, güvenli ve tutarlı hizmet sunan kendini kanıtlamış bir teknoloji çözümüdür.


Daha detaylı bilgi için http://www.akillikutuphanesistemi.com adresini lütfen ziyaret edin...

 

 

RFID Teknolojisi Nedir?

RFID teknolojisi ile uzun mesafelerden envanter girişi, kontrolü ve güvenliğinde sağlanan ilerleme ile, önceki çözümlerle karşılaştırıldığında kütüphanecilik ve arşivcilik alanında çok daha verimli performanslar sergilenebilmektedir. Kütüphane yönetimi için alanında en iyi çözüm olduğuna inandığımız Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı ile tamamen uyumlu hale getirdiğimiz Yordam RFID Akıllı Kütüphane Sistemi bugün ve gelecek için büyük kazanımlar sunmaktadır.

 

Neden YORDAM RFID?
Yordam RFID Akıllı Kütüphane Sistemi, Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı’nın veya SIP protokolü destekli farklı yazılımların veritabanlarını kullanabilir. Ekstra donanım ve veritabanı gereksinimi yoktur.
Gerçekçi çözümler sunarız; teknolojinin yapabileceklerini anlatırız, kontrol altına alınması gereken tüm zorlukları sizlerle paylaşırız.
Ar-Ge sürecinde verime ulaşmamış hiçbir çözümü sizlere sunmayız.
Detaycıyızdır; kabul edilebilir başarının detaylarda olduğuna inanırız.
UHF RFID teknolojisine odaklandık; Teknoloji alanında RFID'yi, RFID alanında ise sadece UHF bandını seçmemiz, başarının odaklanmakla mümkün olacağına inancımızdandır.
Yeni fikirler ve sıradışı çözümler için varız. Bizim için vaat etmek ve gerçekleştirmek arasında fark yoktur.
 

Bu Bizim Dünyamız
Hedeflerimiz; sadece uzmanlık alanımız olan kütüphane ve arşivcilik için...
Rüyalarımız... Çalışmalarımız... Teknolojimiz... Değerlerimiz...
İşlerliği olabileceğini ve değer katabileceğini düşündüğümüz yeni fikirleri yenilikçi yaklaşımımızla yorumlayarak uygulanabilir hale getirmek ve değer katmak için kendimizi ve ürünlerimizi sürekli yeniliyoruz...
Hizmet verdiğimiz kurumların yeni teknolojilerle hizmet verimliliğini artırmak için çalışıyoruz.
UHF RFID teknolojisi çok büyük gelişimler vaat ediyor. Sunduğu imkânlar ve sıradışı çözümlere olanak vermesi ile beklentilerinizi artırıyoruz.
 

Diğer Sistemlerden Farkımız
Yordam RFID Akıllı Kütüphane Sistemi, Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı’nın veya SIP protokolü destekli farklı yazılımların veritabanlarını kullanabilir. Ekstra donanım ve veritabanı gereksinimi yoktur.
Tüm raporlama, sayım, istatistik ve anlık izleme işlemleri Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı üzerinden direkt olarak yapılır.
Kullanılan UHF RFID etiketler farklı ebat ve şekillerde olabilmektedir.
Etiket – Materyal ( Kitap, süreli yayın vb. ) arasındaki eşleştirme direkt olarak etiketin çipine ( yonga ) yazılır. Bu çalışma sistemi materyalin veri tabanındaki kaydı silinmesi durumunda bile yonga içindeki demirbaş bilgisi okunabilir.
Yordam RFID kullanıcı merkezli bir sistemdir. Sağlayıcı ( Satıcı ) merkezli değildir. Sistemin bu yapıda olması kurumların sağlayıcıya bağımlılığını ortadan kaldırır.
Kullanılan etiketleri hiçbir zaman sizlere şifreli teslim etmeyiz. Şifre kullanıcı tarafından etiket-demirbaş eşleştirmesi sırasında belirlenir. Böylece kurumunuzun sistem güvenliği size özel hale gelmiş olur.
Ödünç verme ve iade işlemi ile eşzamanlı olarak etiket içerisindeki yonganın güvenlik bilgileri aktif ve pasif edilir. Sistemin bu şekilde çalışması çevrimiçi yapıya bağımlı kalınmamasını sağlar.
Güvenlik kapıları çevrim içi veya çevrim dışı çalışabilir şekilde tasarlanmıştır. Bu özellik sayesinde kapıların kütüphane otomasyonu ile bağlantısının kopması durumunda çevrim dışı geçiş sistemi kontrolü sağlar. İzinsiz çıkarılmak istenen materyaller için sesli ve ışıklı uyarı verir. Eş zamanlı olarak izinsiz çıkarılmak istenen materyallerin kaydı kapı üzerinde bulunan özel okuyuculara kaydedilir. Çevrim dışı çalışarak yaklaşık ellibin demirbaş numarası hafızada tutulabilir. Sistem çevrimiçi olduğunda hafızadaki bilgiler Kütüphane bilgi ve belge otomasyonuna aktarılır.
Güvenlik kapıları kesinlikle kendisine yakın olan raflardaki materyaller için yanlış alarm vermez. Geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde sadece hareketli materyaller algılanır.

Daha detaylı bilgi için http://www.akillikutuphanesistemi.com adresini lütfen ziyaret edin...

Kütüphane Bilgi Belge Otomasyonu

Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı - v.18.5 YORDAM Kütüphane Bilgi Bel...

Claris FileMaker İlişkisel Veritabanı

  Tüm Görevlerle Başa Çıkın! FileMaker Pro dünyanın lider, kullanı...

Sayısallaştırma Sistemi

e-Müstensih: Kütüphaneler, arşivler, bilgi ve belge merkezlerinin vazgeçilmez ...

Bizden haberdar olmak ister misiniz?© 2012 HER HAKKI SAKLIDIR | ALL RIGHTS RESERVED web programlama deSen